Türkiye’nin en güzel köyü belli oldu. Herkesin yerleşmek istediği yer

Türkiye’de turizm denilince akla gelen ilk yerlerinden olan Antalya, dünyanın başka yerlerinde göremeyeceğiniz zenginlikte bir doğaya sahip. Tarihsel süreçte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Akdeniz’in incisi Antalya, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin uğrak durağı oluyor.

1950 yıllarına kadar normal bir şehir görünümünde olan Antalya, özellikle 1957 yıllarından sonra, atılan turizm adımlarından sonra dünyanın önde gelen tatil şehirlerinden birisi oldu.

1967 yılında ilk yabancı turist kafilesinin geldiği kent, 7’den 70’e herkesin tatil hayallerini süslüyor.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL KÖYÜ – KALEKÖY

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de “Şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehridir” sözüne layık olmuş Antalya’da görenlerin hayran kaldığı doğal ve tarihi güzellikler barındırıyor.

Bu güzelliklerden birisi de Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Kaleköy köyü.

Çarşaf gibi denizi, yeşil doğası ve en önemlisi de betona boğulmamış yapısıyla görenlere emeklilik hayalleri kurduran köy, bu turizm sezonunda da ziyaretçilerini bekliyor.

Köyü, denizin içinde bulunan lahitleri, dağ keçileri ve bin yıllık zeytin ağaçları süslüyor.

Köyün en dikkat çekici ayrıntılarından birisi de hiçbir yapının diğerinin manzarasını kesmemesi. Evlerin geleneksel yapıdaki ahşap balkonlarını sardunyalar ve begonviller süslüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir