Düşüş Alınmalı mı? İki Bitcoin Ustasından Kritik Açıklamalar!

Ünlü Bitcoiner Samson Mow, Bitcoin fiyatını potansiyel olarak nasıl bir kaderin beklediğini açıklıyor. Mow, Bitcoin topluluğundan gelen hararetli tepkileri tetikleyen BTC temalı bir gönderi yayınladı. Bu arada Bitcoin’in düşüşü dikkatleri üzerine çekti. Ancak, popüler analist Ali Martinez, bir alım sinyali sayesinde işlerin değişebileceğini söylüyor.

Bitcoin maximalistinden ilginç paylaşım!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin ciddi irtifa kaybı yaşadı. Bu da Bitcoin maximalistlerini ve yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Ancak, bunun geçici bir durum olduğu yönündeki inançlarını koruyorlar. Bitcoin’i benimseme odaklı Jan3 şirketinin patronu Samson Mow, piyasadaki mevcut sermayenin Bitcoin’e oranını gösteren bir diyagram yayınladı. Bu diyagramda rakamlar yok. Ancak görsel olarak mevcut BTC miktarının, onu satın almak için kullanılabilecek mevcut sermayeye kıyasla çok küçük olduğunu gösteriyor. Diyagram, hem sermayeyi hem de Bitcoin’i üçgen şeklinde tasvir ediyor. Ayrıca, birlikte bir kum saati gibi görünüm veriyor.

Samson Mow bugün, “Bitcoin fiyatının düşüşünü izlerken, kaçınılmaz olarak nereye gittiğini hatırlayın” şeklinde bir paylaşım yaptı. Böylece boğa eğilimli bir BTC fiyat tahminini açıkladı. Mow, Bitcoin’in eninde sonunda 1 milyon dolar fiyat seviyesine ulaşmasını bekleyen maksimalistlerden biri. Bununla birlikte Mow, şu anda şaşırtıcı benimseme düzeyine rağmen Bitcoin düşüşü karşısında şaşkınlığını dile getirdi. Bu bağlamda, “Benzeri görülmemiş bir benimseme seviyesindeyken Bitcoin fiyatının düştüğünü görmek garip hissettiriyor. BTFD!” dedi. BTFD, “dostça düşüşü satın al” anlamına geliyor.

Saatlik BTC grafiğinde ‘Al’ sinyali!

Bitcoin’in saatlik grafiğinde TD Sequential bir alım sinyaline işaret etti. Bu doğrultuda BTC’nin bir ila dört mum çubuğu kadar yükselme potansiyeli olduğunu gösterdi. Popüler analist Ali Martinez, bu durumda dikkatleri çekti. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yaptı:

TD Sequential, Bitcoin saatlik grafiğinde bir alım sinyali sunarak BTC için bir ila dört mum çubuğu arasında potansiyel bir toparlanma öngörüyor!

Analistler, bu göstergeyi, genellikle teknik analizde olası varlık fiyatı dönüm noktalarını tespit etmek için kullanır. Tom DeMark’ın oluşturduğu gösterge, bir dizi fiyat çubuğunu inceleyerek trend tükenme noktalarını bulur. Göstergenin iki aşaması vardır: kurulum aşaması ve geri sayım aşaması. Kurulum aşaması için her biri daha yüksek (düşüş trendinde) veya daha düşük (yükseliş trendinde) kapanan arka arkaya dokuz fiyat çubuğu gereklidir. Bu kurulum başarılı olursa takip eden geri sayım aşaması, daha önce gelen iki çubuktan daha düşük (düşüş trendinde) veya daha yüksek (yükseliş trendinde) kapanan 13 çubuktan oluşan bir dizi arar.

Bir geri sayım tamamlandığında, genellikle trendin sınırına ulaştığını ve bir tersine dönüşün gerçekleşmek üzere olduğunu gösterir. TD Sequential, saatlik Bitcoin grafiğinde bir satın alma sinyali verdi. Dolayısıyla, potansiyel olarak fiyatın tersine döneceğini öngördü. Analiste göre bu sinyalin, mevcut düşüş eğiliminden kısa vadeli bir kırılma sağlaması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir